Jump to content

Colt//Club Track Day - Παρασκευή 14 Σεπτέμβρη


Recommended Posts

Ήταν μία καταπληκτική βραδιά και όλοι πέρασαν υπέροχα όπως φαινόταν στα χαμόγελα που είχαν χαρακτεί στα πρόσωπα όλων!!! Εντυπωσιακή η προσέλευση και ακόμη πιο εντυπωσιακός ο αριθμός των συμμετοχών!!! 37 συμμετοχές με πάνω από 20 Colt!!! Οι 2 ώρες ήταν οριακές που είχαμε κλείσει την πίστα την επόμενη φορά μάλλον θα χρειαστούμε περισσότερη ώρα!!!

 

Τι να πώ, ένα μπράβο σε όλα τα μέλη που προσήλθαν και συνέβαλαν με πολύ ενθουσιαμό σε αυτό εξαιρετικό κλίμα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Μπράβο σε όλους όσους παραβρέθηκαν, τόσο μέσα στην πίστα, όσο και εκτός!

 

Απλά συγχαρητήρια! Και εις ανώτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε.....ότι και να πούμε είναι λίγο.....!

 

Ένας καρτόδρομος γεμάτος colt....27 αν δεν κάνω λάθος.....3 evo....1 subaru......1 westfield....2 type R............αναστέναξε η πίστα σήμερα!

 

Πραγματικά είναι απίστευτο όταν πριν απο 1 περίπου χρόνο με δυσκολία μαζεύοταν 10 colt για να δοκιμάσουν την πίστα!

 

Πρώτη επαφή σε πίστα με το CZT μου.....και το ευχαριστήθηκα όσο δεν πάει....αν και ήθελα ένα ακόμα σετάκι!

 

Παρόλα αυτά......μόνο με 4 αμορτισεράκια.......γύρισε στο 1,02-1,03...περίπου σύμφωνα με το Gtech.....σε όλους τους καλούς μου γύρους!

 

Ιδού και τα πειστήρια ....

 

digilefkartodromo159200mp0.th.jpg digilefkartodromo159200fc3.th.jpg

 

Χαρακτηριστική επαναλληψημότητα......1 G πλευρικά......και ΘΕΛΩ ΚΙΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟ γιατί υπάρχει η δυνατότητα να γυρίσει στο 1.....σίγουρα!

 

Άντε και σε άλλα σύντομα.....πολύ σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά, μπράβο, μπράβο, μπράβο!!!!!!!!!

Μακάρι να μπορούσα να πάρω μέρος ενεργά αλλα............ δεν βόλεψε.....

Πάντα θα είμαι εδώ και θα υποστηρίζω τις εκδηλώσεις του club......έστω και νοητά!!!

 

Τα συγχαρητήριά μου σε όλους τους συμμετέχοντες και μακάρι του χρόνου να είμαστε τόσοι που να χρειαστεί να κλείσουμε την πίστα όλη τη μέρα!!!

 

ΥΓ.1 Liou και Mike, μη στεναχωριέστε.....ρόδα είναι και γυρίζει, θα μας χρειαστούν κάποια στιγμή!!! :twisted:

ΥΓ.2 ʼννα, δίπλα απο το δικό σου βλέπω έναν μπλέ μπαμπά :shock: , ποιός είναι;

ΥΓ.3 Πότε θα περάσουν οι μέρες για τις Σέρρες.....62 και σήμερα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαφα εχθες μεχρι τις 01:00.............................................. :cry:

μπραβο ρε παιδια και παλι μπραβο.

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστική επαναλληψημότητα......1 G πλευρικά......και ΘΕΛΩ ΚΙΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟ γιατί υπάρχει η δυνατότητα να γυρίσει στο 1.....σίγουρα!

 

 

Λευτερη,εκανες αερομαχιες??? :lol: :lol: (θα εχεις δει τη σχετικη διαφημιση).

Μηπως αντι του Alonso θα πρεπε να βγαινεις εσυ απο το μονοθεσιο???

 

Υ.Γ Λυπαμαι τρελα που δεν ηρθα,οικογενειακες υποχρεοσεις βλεπετε....

Ποτε ειπαμε οτι ειναι το επομενο track day????

Θα ειμαι εκει ο κοσμος να χαλασει!!!!

Υ.γ2 Μπραβο σε ολους σας,αντε και εις αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Ήταν Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Α!!!!!!!!!!!! Θέλουμε κιάλοοοο :lol: :lol:

Το καταευχαριστήθηκα παιδιά... βέβαια στο βιντεάκι που έχω όταν τρέχω διαπιστώνω πως όταν με προσπερνάνε είμαι σαν σταματημένη :shock: και πηγαινα και κομματια, δλδ εσείς πως πηγαίνατεεεε :lol: :lol:

Μπράβο πολυ καλή δουλειά παιδιά, πολλές συμμετοχές και... η Σέρρες είναι πολύ κοντά!

 

ΥΓ: 1) Δεν ήρθε η εκπομπή; Ούτε που το σκεφτήκαμε και ούτε και μας ένοιαξε :wink:

2) Τίποτα τίποτα δεν μας σταματά την πίστα θα την αγοράσουμε εμείς κανονικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μπράβο ήταν όλα καταπληκτικά ήταν η πρώτη φορά που παρευρέθηκα σε ένα τέτοιο event .

Ομολογούμενος ήταν πολύ ωραία αν και δεν μπήκα στην πιστά ελπίζω στο επόμενο track day να καταφέρω να μπω μιας και διαπίστωσα ότι όλα έγιναν με απόλυτη ασφάλεια .

 

Υ.γ ένα μεγάλο μπράβο στα παιδία με τα cz3 πάλεψαν ισάξια απέναντι στα μεγάλα αδερφάκια τους

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ σε ολους σας.διστιχος εγω λογο δουλειας δεν μπορεσα να ερθω!για αυτο περιμενω να ανεβασετε φωτογραφιες και βιντεο για να χαζεψουμε και εμεις που δεν μπορεσαμε να ερθουμε στο event!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηταν απλα εκπληκτικα!

 

Αν και αρχικα διστασα να μπω,οταν το εκανα το καταευχαριστηθηκα!Πολλα κολτακια αλλα και πολυ αξιολογες φιλικες συμμετοχες και πανω απ΄ολα με ασφαλεια και χωρις καγκουριες.

 

Ποτε ειπαμε ειναι το επομενο? :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πρωτη φορα που γραφω εντυπωσεις μετα απο συναντηση! .....Απλα.....περασαμε καταπληκτικα!!! Ειδα και γνωρισα πολυ κοσμο. Μπηκα για πρωτη φορα σε πιστα και το ευχαριστηθηκα οσο δεν παει, βεβαια αν με αφηναν εκει θα μπορουσαν γυριζω μεχρι το πρωι!!! 8) :lol:

 

Οπως ειπαν και οι προηγουμενοι πανικος απο συμμετοχες! Δεν ελειψαν ομως και μερικα λαμογια (δεν αναφερομαι σε σενα Σαραντη) που μπηκαν σβουριξαν και μη τους ειδατε! :twisted:

 

Οταν με το καλο τελιωσε το track-day πηγαμε.....γιατι αλλο?.....για τρελη μασα!!! :lol: Πλακωθηκαμε στα σουβλακια (και οχι καλαμακια! :lol: ) μεχρι να σκασουμε! Καλα ρε Αννα πως τα καταφερες 9 σουβλακια? :lol:

 

Οσο για το αυτοκινητο μεσα στην πιστα...μπορω να το περιγραψω με τρεις λεξεις...ΣΤΡΙΒΕΙ...ΣΤΡΙΒΕΙ...Σ-Τ-Ρ-Ι-Β-Ε-Ι :!: :!: :!: Η KW αξιζει μεχρι και το τελευταιο cent! Ειχαμε και ενα δυσαρεστο check engine/safe mode για αγνωστο λογω μεχρι στιγμης, θα το δουμε την Δευτερα. :twisted: :(

 

Υ.Γ.1 Στις Σερρες θα γινει Π-Α-Ν-Ι-Κ-Ο-Σ :!: :!: :!:

Υ.Γ.2 Ανεβαστε καμια φωτο...

Link to comment
Share on other sites

Οταν με το καλο τελιωσε το track-day πηγαμε.....γιατι αλλο?.....για τρελη μασα!!! :lol: Πλακωθηκαμε στα σουβλακια (και οχι καλαμακια! :lol: ) μεχρι να σκασουμε! Καλα ρε Αννα πως τα καταφερες 9 σουβλακια? :lol:

 

Και να φανταστείς ότι δεν χόρτασα :shock: σταμάτησα από διακριτικότητα :lol: :lol: :lol:

 

Όσο για την πίστα, πίστεψέ με όλοι θέλαμε κι άλλοοοοοοοοοοοοο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφη μερα!!!Πρωτη φορα εντος πιστας και 2 πραγματα που δεν ξεχνας...την εμπειρια και το τεραστιο χαμογελο βγαινοντας :D

Πραγματικα μεγαλο σχολειο η πιστα...καταλαβαινεις και τα ορια σου αλλα και του αυτοκινητου σου...ομως πανω απ"" ολα χαιρεσαι να οδηγεις :wink:

Εκτιμησα το coltακι ακομα περισσοτερο, εστω και με τα μαμα αμορτισερ :wink:

Σε track-day πρωτη φορα ειδα τοσα coltακια και μακαρι να επαναληφθει!!!

Οσο για το Westfield....τι να πεις....απλα χαζευεις....μπραβο ρε Ψηλε! :wink:

Ραντεβου συντομα για το επομενο track-day!!! 8)

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακομη φορα ολα τελεια...

Να ποσταρω και εγω μερικες φωτο.. :D

Οσες προλαβα να τραβηξω γιατι δεν εκατσα πολυ..

 

To Westfield του Psilos No Comment..

dscn0197as1.th.jpg dscn0198fx4.th.jpg dscn0202il0.th.jpg

 

To Edition 30 GTi του Gigi

dscn0203cy0.th.jpg dscn0205mj9.th.jpg

 

Και αν δεν κανω λαθος, Αυτος πρεπει να ναι ο Χρηστος(toutouni)

dscn0204yw2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aυτο σημαινει coltclub.gr

Πολλες συμμετοχες,πολυ κεφι, ωριμοτητα και πανω απο ολα πολυ καλη διαθεση και ζεστο κλιμα.

Περασαμε ολοι καλα χωρις απροοπτα,αλλα θελαμε λιγο παραπανω..

Με χαρα διαπιστωσα την μεγαλη προοδο πολλων μελων,ειτε λογω βελτιωσης της αναρτησης,ειτε λογω βελτιωσης της οδηγησης τους.

Επισης πολλες νεες και αξιεπαινες συμμετοχες δωσανε νεο αερα στο event.

Eγω προσωπικα μπηκα 2 φορες με το GTI,την πρωτη αναγνωριστικη και την δευτερη λιγο πιο σβελτη σε ρυθμο περιπου 80%.Συμφωνα με το βιντεο,γυρισα στα ψηλα 1,01 αλλα σε καθε γυρο εκανα και διαφορετικες δοκιμες στα φρενα,στις αλλαγες κτλ.

Το συμπερασμα ειναι οτι χρειαζεται αλλαγη απο 2α σε 3η σε δυο σημεια της πιστας,πραγμα που βοηθαει πολυ το DSG,αφου μπορουσα να κατεβασω αστραπιαια ταχυτητα,ακομη και μεσα στην στροφη.

Κρυφος μου στοχος ειναι να πιασω το 57,3 που εχω κανει με το CZT,αφου γινουν πρωτα καποιες βελτιωσεις στο στησιμο.... 8)

 

Παντα τετοια και συντομα θα τα ξαναπουμε στις Σερρες....

 

COLT//CLUB.GR=RESPECT

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα ήταν όντως τέλειο. Τελικά δε μπήκα, αλλά ζητώ την κατανόησή σας :) . Στούκαρα το colt στις 27 Ιουνίου και το ξαναπήρα στα χέρια μου δύο μήνες μετά (βρήκα και γω να τρακάρω καλοκαιριάτικα), ενώ κατάφερα να το αποκαταστήσω πλήρως κατά τις απαιτήσεις μου μόλις 1-2 μέρες πριν το track day. Σε καμιά δεκαριά μέρες φεύγω για μια μόνιμη παραμονή ενός έτους τουλάχιστον στο εξωτερικό, οπότε ελπίζω να καταλαβαίνετε ότι η ψυχολογία μου δεν ήταν και η ιδανική για να χώσω το αμάξι, ειδικά από τη στιγμή που δεν έχω ξαναμπεί με αυτοκίνητο σε πίστα και αν έμπαινα δε θα είχε κανένα νόημα να οδηγήσω συντηρητικά. Ο μισός μου εαυτός ήθελε να μπει, αλλά αποφάσισα ότι αν το έκανα ο σκοπός θα ήταν να διασκεδάσω και να το ευχαριστηθώ - αν ήταν λοιπόν να είμαι αγχωμένος, καλύτερα να μην το έκανα καθόλου.

 

Τώρα λυπάμαι που λόγω της επικείμενης αναχώρησης θα κάνω πολύ καιρό να ξαναπιάσω το coltάκι στα χέρια μου και κυρίως να συμμετάσχω ξανά σε track day.

 

Συγχαρητήρια πάντως σε όλους που πήραν μέρος!

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πώ, πως μόλις τελειώσαμε και πήγαμε για μάσα, το αμάξι αρχισε να μου μυρίζει κερί....

Ναι κυρίες και κύριοι το κολτάκι μου έκαψε και τα τελευταία κεριά του χαχαχα Just_Cuz_13.gif

Link to comment
Share on other sites

Mια εξαιρετικά επιτυχημένη εκδήλωση, αντάξια της μεγάλης συμμετοχής που είχε από πολύ κόσμο.

Μόνο μείον... μπήκα στην πίστα μόνο 2 φορές, καθώς οι θεσμικές μου υποχρεώσεις υπερκάλυπταν χρονικά την επιθυμία να σβουρίζω...

Οι εντυπώσεις μου από τη συμμετοχή εξαιρετικά θετικές όπως προανέφερα. Τα παιδιά που μπήκαν στην πίστα αλλά και αυτά που απλά παρακολούθησαν, συμμετείχαν αρκετά οργανωμένα και πειθαρχημένα κάνοντας την δουλειά των οργανωτών της εκδήλωσης πιο εύκολη και την ίδια την εκδήλωση ιδιαίτερα επιτυχημένη.

Δεν υπήρξαν ούτε "καγκουριές" ούτε παρατράγουδα που να αφορούσαν την ασφάλεια των συμμετεχόντων, και στην τελική τελική το ΜΕΓΑ ζητούμενο σε αυτοκινητιστικές εκδηλώσεις, είναι να γυρίσουμε ΟΛΟΙ σπίτι μας αρτιμελείς και με τα αυτοκίνητα μας χωρίς γρατζουνιά... έτσι και έγινε και τα μπράβο ανήκουν σε ΟΛΑ τα μέλη που παρεβρέθησαν.

Μπράβο σε όλους σας, γιατί με αυτή τη συμμετοχή και στάση σας, μας δίνεται κουράγιο να συνεχίσουμε από τη δικιά μας πλευρά να προσφέρουμε κάτι που όπως φαίνεται είναι αναγκαίο και ζητούμενο από ΟΛΟΥΣ μας, και όχι από λίγους "πυροβολημένους".

Μπράβο σε όλους σας, γιατί όχι μόνο περάσατε καλά, αλλά προσθέσατε και ένα λιθαράκι στην οδηγική σας εξέλιξη, γιατί γίναμε όλοι μας λίιιγο καλύτεροι οδηγοί, μαθαίνοντας και γνωριζοντας τις αντιδράσεις του αυτοκινήτου μας αλλά και τις δικές μας, πράγμα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ για την ασφαλή χρήση των Ελληνικών δρόμων...

Να αναφέρω και 2 σημεία που με "ζοχαδιάσαν" και που θα μπορούσα να ζήσω και χωρίς αυτά. Για μια ακόμα φορά λοιπόν, δεν μας δόθηκε ο χρόνος να συζητήσουμε, να ανταλλάξουμε απόψεις face-to-face... τελικά φάινεται ότι πρέπει να οργανωθεί ένα meeting με σκοπό μόνο αυτό. Να γνωριστούμε και να γνωρίσουμε τα υπόλοιπα μέλη... ίδωμεν.

Το δεύτερο μελανό σημείο της βραδιάς, ήταν η απαίτηση του ιδιοκτήτη της πίστας, να την "αδειάσουμε" νωρίτερα από το κλείσιμο των 120λεπτών, που είχε προσυμφωνηθεί... επιβεβαιώνοντας για μια ακόμα φορά ότι στο Ελλαδιστάν, αυτό που ενδιαφέρει την πλειοψηφία των επιχειρηματιών είναι η "αρπαχτή" χωρίς σεβασμό στον πελάτη... έναν πελάτη που του "ακούμπησε" 400 ευρώ για χρήση της πίστας του για 2 ώρες, χωρίς συζήτηση...

 

Ενα πράγμα υπόσχομαι όμως...με την πρώτη ευκαιρία που θα μας δοθεί, να κάνουμε αντίστοιχες εκδηλώσεις αλλού, η συγκεκριμένη επιχείρηση θα συναντά το coltclub μόνο ... μέσα από το foroum μας :twisted:

 

Αντε και εις ανώτερα, και το λέω από τώρα...

Στο επόμενο event, θα ζητηθεί-απαιτηθεί ΚΑΙ η δικιά σας συμμετοχή στο συντονισμό και την οργάνωση του... έτσι μήπως προλάβουμε και περισσότερους γύρους στην πίστα :twisted: :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αφού πλέον ο ΟΤΕ αποκατέστησε τη βλάβη στη γραμμή μου μετά από 6 μέρες, ας ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου τους διοργανωτές της εκδήλωσης!

 

Πολύς κόσμος, πολλά αυτοκίνητα, όλα τα αυτοκίνητα στην πίστα, πειράγματα, κυνηγητά, φαγητά και καλός καιρός στα θετικά της εκδήλωσης. Στα αρνητικά να επισημάνω την απαράδεκτη όπως πάντα συμπεριφορά των ιδιοκτητών της πίστας και την πλήρη αδιαφορία για στοιχειώδη υποδομή...Έτσι για να θυμόμαστε σε ποια χώρα βρισκόμαστε...

 

Από οδηγικής άποψης, το Westfield είναι κάτι τελείως καινούργιο οδηγικά για μένα, δείχνει να έχει υψηλά όρια και αποτελεί για μένα μία πρόκληση για να το μάθω, κάτι το από το οποίο απέχω πολύ ακόμα!!! Δυστυχώς τα λάστιχα θέλουν αρκετούς γύρους για να ζεσταθούν, λόγω χαμηλού βάρους, και το μόνο που κατάφερα ήταν να παλεύω με το τιμόνι και το γκάζι...Έχει κι αυτό την πλάκα του όμως!

 

Και πάλι ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που προσπάθησαν για το όμορφο αυτό απόγευμα και έβαλαν πρώτη προτεραιότητα την οργάνωση και μετά την προσωπική τους ευχαρίστηση στην πίστα...

 

ʼντε και στα Μέγαρα το επόμενο!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία περάσαμε...

Πολυς και καλός κόσμος...

Ευχαριστώ τον Αντρέα για τη βόλτα...Πριν μπούμε στην πίστα διάλογος...

-ειμαι κακόκεφοw σήμερα...δέ θα το πιέσω...μια βόλτα χαλαρή θα πάμε..

-αα οκ.

μπαίνουμε...

- καλά κρατάει..(που να μη το έλεγα...)

-δε με βοηθάνε τα λάστιχα...

μετα απο λίγα πλευρικά G

- E τα γ@μολάστιχα...θα τα λιώσω να πάνε να γ@μηθούν...

πολλά G ΄μετά...

- πώς σου φάνηκε η ΚΟΝΙ?

- εεεε καλή ειναι...( που εχει τις σακούλες?.. :p )

xaxaxaxa

 

Τα θυμήθηκα και ζαλίστηκα...

Link to comment
Share on other sites

O Geo ο οποίος έκανε αρκετούτσικα χλμ για να΄καταλάβει οτι το αυτοκίνητο δεν τον θέλει, σε θεωρεί κάγκουρα, ατάλαντο, και τετράκουλο ωστε να σου ανάψει λαμπάκι απο την τρικουλίτιδα

 

Ο Γιατρός, με τον πανομοιότυπο αδερφό του,ο οποίος όποτε με κοιτάζει γελάει..δεν ξέρω είμαι γελοίος? :p δεν κρατήθηκε την έκανε την καγκουριά του...το έβγαλε το κάθισμα...

Ατάκες του...

- "να πούμε να μπούμε 3 μαζί και να σας πηγαίνω προφυλακτήρες μέσα στην πίστα..." :shock:

Πρίν απο λίγο, αφού βγήκε απο την πίστα την πρώτη φορά και του έδειξαν τον χρόνο του...

- "αποκλείεται να έκανα τόσο.... Δεν ξέρεις να χρονομετρείς..." :shock:

 

Ο gigi kai o psilos μας καθήλωσαν με τα εργαλεία τους..

 

Τέζα ο πιπίλας με το 3αρι του..εκανε περισσότερο θόρυβο απο όλα..

 

Η ανάρτηση του Πετρου ήταν τραπέζι!!!!

 

Τα σκασίδια και τα φλωγίδια του EVO...

 

Τι να πρωτοθυμηθείς...

 

Ηταν καταπληκτικά!!!

 

Υ.Γ. ΑΑΑ Δημήτρη!!! koni rulez re!! Απίστευτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...